Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 702420981

pátek, červen 14, 2024

O nás

Smíšený pěvecký sbor Fontána je tu už 50 let

Smíšený pěvecký sbor Fontána byl založen roku 1968 při Kulturním a společenském středisku v Mariánských Lázních. Od roku 1992 působí jako samostatné umělecké těleso a přijal název podle zdejší „zpívající fontány“.  od r. 1989 je jeho sbormistrem P. Urban, absolvent plzeňské konzervatoře. V minulých letech podnikl sbor úspěšné zahraniční cesty do Itálie, Německa, Rakouska, Velké Británie, Francie, Dánska, Polska a přivítal na domácí půdě mnoho zahraničních sborů. V současnosti má kolem 30 členů a sdružuje amatérské zpěváky a milovníky hudby různých povolání

Repertoár sboru je velmi pestrý -  zahrnuje duchovní písně 15.- 19. století, italské madrigaly, české a evropské lidové písně, americké spirituály, písňové cykly, operní sbory a cykly vánočních písní. Během své existence nastudoval sbor řadu rozsáhlých vokálních skladeb českých i světových autorů (Ant. Dvořák – Stabat mater, Svatební košile, Mše D-dur Lužanská; L. Janáček – Mše B-dur; Jan J. Ryba – Česká mše vánoční; Zd. Lukáš – Missa brevis, vánoční mše Radujme se všichni v Pánu; M. Bok – oratorium Svatá Zdislava, Missa solemnis; Jiří Pavlica - Missa brevis, Jos. Haydn – Stvoření, A. Vivaldi – Gloria in D-dur; W. A. Mozart – "Spatzenmesse"- Missa brevis in C, Requiem, Korunovační mše, J.S.Bach – Velikonoční oratorium, L. van Beethoven – Fantazie c-moll;)

Sbor Fontána koncertuje se sbory z celých Čech  i česko–německého příhraničí. Pravidelnou součástí jeho celoročního programu jsou kolonádní vystoupení při zahájení lázeňské sezony v Mariánských Lázních, adventní a vánoční koncerty,  sbor již 15 let organizuje Mariánský festival duchovní hudby. Dlouholetá je spolupráce sboru se Západočeským symfonickým orchestrem. Koncerty ve společenském domě Casino jsou vždy vyvrcholením koncertní sezony -  tradiční je Rybova mše vánoční a Velikonoční koncerty.

NAJDETE NÁS

Smíšený pěvecký sbor FONTÁNA
Ruská 427/30, 35301 M. Lázně, CZ
Zkušebna: Dům Chopin, Hlavní 47.
dočasně Městská knihovna Hlavní třída 370/3


+420 702420981
IČO: 47725184

FLICKR STREAM

Scroll to top